NON-STOP poruchová a havarijná služba 0908-646454

Elektroinštalácie

EL.VY.S. elektrikár
Rekonštrukcie pôvodnej elektroinštalácie a montáž novej
Pôvodná elektroinštalácia pozostávajúca len z hlavného vypínača a spoločnej zásuvky.
pôvodná elektroinštalácia nová elektroinštalácia nová elektroinštalácia nová elektroinštalácia

Senzorové osvetlenie
pohybový senzor pohybový senzor
    Výhody senzorového osvetlenia:
  • Počas dňa, kedy je denné svetlo dostačujúce, sú senzorové svietidlá pre osvetlenie schodiska neaktívne a nerozsvecujú sa.
  • Senzorové svetlo sa rozsvieti samé okamžite, po zaznamenaní pohybu v blízkosti, akonáhle vkročíte do vchodu bez potreby hľadať vypínač v tme. (KOMFORT a BEZPEČNOSŤ)
  • Svieti sa len tam, kde je pohyb, takže nesvieti zbytočne celý vchod. (Namiesto 12-24 žiaroviek svieti len 1-3 žiarovky) (ÚSPORA)
  • Možnosť regulácie dĺžky svietenia od posledného zaznamenaného pohybu, tj. od 5 sekúnd až do 10 minút.
  • Senzorové osvetlenie predlžuje životnosť žiaroviek schodiskového osvetlenia až päť násobne
  • Veľkou výhodou je vysoká ÚSPORA el. energia v závislosti od nadstavenej dĺžky časového intervalu svietenia a nadstavenej citlivosti na svetelné podmienky (najlepsšie v kombinácii so súmrakovým spínačom). Senzory zapínajú osvetlenie len na nevyhnutne dlhú dobu. Keď sa v priestore skončí pohyb svetlo sa po niekoľkých sekundách (nastaviteľné 5s –10minút) aicky vypne.
pohybový senzor UPOZORNENIE: Úsporné žiarivky nie sú vhodné do senzorových osvetlení a osvetlení s reguláciou osvetlenia. Je to neekonomické, pretože úsporné žiarivky sa častým vypínaním ničia. Dĺžka svietenia úspornej žiarivky by mala byť minimálne 15 min, aby mala zmysel a dlhú životnosť. Taktiež pri spínaní žiarivkového osvetlenia dochádza k veľkým prúdovým nárazom, ktoré ničia kontakty relé snímača pohybu. V ponuke sú úsporné žiarovky, ktoré znižujú spotrebu elektrickej energie o 30% alebo LED žiarovky, ktoré sú sice drahšie, ale úspora elektrickej energie je 90%.
Schodiskové ay a časovače
Jednoduchým rozdelením schodišťového osvetlenia na 2 alebo 3 svetelné obvody pomocou schodišťového au alebo časových spínačov je možné tiež dosiahnúť výraznú úsporu elektrickej energie radovo o niekoľko desiatok percent. Všetko závisí od nadstaviteľnej dĺžky svietenia.
starý rozvádzač pre opravou opravený rozvázač
Opravy stúpačkových vedení
V starších bytových domoch stúpacie vedenia pred bytmi na schodištiach často-krát nespĺňajú súčasné normy. Jedná sa o zavedenie nových káblových rozvodov - nahrádzajú sa staré hliníkové káblové rozvody novými medenými a tiež zosúladenie hlavných ističov - ich ampérických hodnôt s tarifom odberného miesta podľa zmluvy s VSE.
opravený rozvázač opravený rozvázač starý rozvádzač pre opravou opravený rozvázač
opravený rozvázač