NON-STOP poruchová a havarijná služba 0908-646454

Príklady modernizovaných výťahov - bytový dom SLÁVA 27, 29

V bytovom dome SLÁVA prebehla plnohodnotná modernizácie celého vnútra výťahovej šachty bez výmeny šachtových dverí a ohradenia šachty. Všetko ostatné bolo vymenené. Dodávateľom výťahu je česká spoločnosť Lift Components, s.r.o., s ktorou rozvíjame obchodné vzťahy za účelom dodať Vám navonok krásny a v konečnom dôsledku kvalitný a spoľahlivý výťah.

1. Vymenili sme starý releový rozvádzač za rozvádzač s frekvenčným meničom novej generácie dodávaný od 1.1.2013 od spoločnosti Rozváděče Vsetín, s.r.o. z Českej republiky. Tieto rozvádzače sa považujú za jedny z najlepších rozvádzačov, pričom na ich mene a kvalite sa podpísala dlhoročná tradícia od zahájenia výroby rozvádzačov v roku 1965 v štátnom podniku MEZ Vsetín cez výber najkvalitnejších súčiastok a komponentov.

2. Druhou časťou výmeny bola výmena starého výťahového stroja za výťahový stroj Sicor, ktorý je popredným európskym výrobcom výťahových strojov. Tento výťahový stroj okrem toho, že je nový, sa vyznačuje vysokou spoľahlivosťou, presnosťou a kvalitou prevedenia, je výrazne tichší s hlučnosťou do 60dB a s vysokou účinnosťou, ktorá dosahuje cez 80% oproti bežným výťahovým strojom, ktoré dosahujú účinnosť okolo 70%. Trakčné koleso je vyrobené z tvárnej zliatiny s tvrdosťou drážky 250HB min. Ložiská sú z vysokou životnosťou a sú navrhnuté tak, aby dovolilo pôsobiť silám na prírubu a nevyvolávalo napätie v ložiskách.

3. Treťou časťou výmeny bola výťahová kabína vyrobenú spoločnosťou Lift Components, s.r.o. v prevedení ELEGANT. Kabína sa vyznačuje vysokou presnosťou a kvalitou danou CNC výrobou, dlhou životnosťou vďaka pozinkovanému prevedeniu rámu a stien kabíny, nízkou hmotnosťou rámu pri zachovaní pevnosti a stability rámu, vysokým komfortom jazdy a celoodpruženou konštrukciou kotvenia kabíny. Na základe rozhodnutia bytového domu bola kabína osadená do nového rámu, čím bolo umožnené čiastočné zväčšenie kabíny (podľa možnosti pri zachovaní vzdialeností stanovených normou) a súčasne s tým bola zvýšená bezpečnosť a to výmenou jednosmerných zachytávačov za obojsmerné. Kabína bola osadená aickými centrálnymi dverami vo farebnom prevedení stien kabíny.

4. Poslednou časťou výmeny bola výmena starých privolávačov a kabínového tabla za nové v antivandal prevedení - brúsená nerez s LCD displayom.

Obrázky z bytového domu SLÁVA 27, 29.VIDEO - kabínové tablo v bytovom dome SLÁVA 2 - 27 a 29 - kabínové tablo antivandal v prevedení nerez brúsený, s osadenými tlačítkami s potvrdenou voľbou v modrej farbe (možnosť ešte vo farbe červená), po zatlačení tlačítka ostáva svietiť, čo signalizuje potvrdenú požiadavku isť na konkrétne poschodie. Zároveň okrem displaya s polohovou signalizáciou vizuálne ukazuje poschodie aj preblikávanie tlačítka poschodia, na ktorom sa výťah aktuálne nachádza. Podsvietenie číslic poschodí je možné vybrať si z troch farieb (zelená, červená a modrá) v tomto prípade do farby modrého displaya. Ukazovateľ polohy je možné vybrať si vo farbe modrá ako LCD display alebo vo farbe červená ako LED maticový ukazovateľ ako je napríklad v akcii bytový dom ŠTART spolu s červeným podsvietením tlačítok. Na druhom videu je výťahový stroj Sicor dodávaný spoločnosťou Lift Components, s.r.o.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player