NON-STOP poruchová a havarijná služba 0908-646454

Príklady modernizovaných výťahov - bytový dom PIESEŇ

V bytovom dome PIESEŇ prebehla plnohodnotná modernizácie celého vnútra výťahovej šachty výťahu TONV 500kg bez výmeny šachtových dverí, vodítok a výmeny protiváhy výťahu. Všetko ostatné bolo vymenené. Dodávateľom výťahu je česká spoločnosť Lift Components, s.r.o., s ktorou rozvíjame spoluprácu za účelom dodať Vám krásny, kvalitný a spoľahlivý výťah.

1. Vymenili sme starý releový rozvádzač za rozvádzač s frekvenčným meničom novej generácie dodávaný od 1.1.2013 od spoločnosti Lift Components, s.r.o. z Českej republiky vrátane dodanej elektroinštalácie.

2. Druhou časťou výmeny bola výmena starého výťahového stroja za výťahový stroj Sicor, ktorý je popredným európskym výrobcom výťahových strojov. Tento výťahový stroj okrem toho, že je nový, sa vyznačuje vysokou spoľahlivosťou, presnosťou a kvalitou prevedenia, je výrazne tichší s hlučnosťou do 60dB a s vysokou účinnosťou, ktorá dosahuje cez 80% oproti bežným výťahovým strojom, ktoré dosahujú účinnosť okolo 70%. Trakčné koleso je vyrobené z tvárnej zliatiny s tvrdosťou drážky 250HB min. Ložiská sú z vysokou životnosťou a sú navrhnuté tak, aby dovolilo pôsobiť silám na prírubu a nevyvolávalo napätie v ložiskách.

3. Treťou časťou výmeny bola výťahová kabína vyrobenú spoločnosťou Lift Components, s.r.o. v prevedení ELEGANT. Kabína sa vyznačuje vysokou presnosťou a kvalitou danou CNC výrobou, dlhou životnosťou vďaka pozinkovanému prevedeniu rámu a stien kabíny, nízkou hmotnosťou rámu pri zachovaní pevnosti a stability rámu, vysokým komfortom jazdy a celoodpruženou konštrukciou kotvenia kabíny. Na základe rozhodnutia bytového domu bola kabína osadená do nového rámu, čím bolo umožnené čiastočné zväčšenie kabíny (podľa možnosti pri zachovaní vzdialeností stanovených normou) a súčasne s tým bola zvýšená bezpečnosť a to výmenou jednosmerných zachytávačov za obojsmerné. Kabína bola osadená aickými centrálnymi dverami vo farebnom prevedení stien kabíny. V strope je 8 ks antivandal (tj. z kabíny nerozoberatelných) led svietidiel. Pre prípad uviaznutia osôb vo výťahu je v kabíne výťahu k dispozícii dorozoumievacie zariadenie s vyprosťovacou službou.

4. Poslednou časťou výmeny bola výmena starých privolávačov a kabínového tabla za nové v antivandal prevedení - leštená nerez s Led displayom.

Obrázky z bytového domu PIESEŇ.....doplníme